Bolovi u leđima najčešće se javljaju kao posledica previše sedenja i manjka fizičke aktivnosti, teškog fizičkog rada, kao i viška kilograma.Svakodnevna masaža leđa ima neverovatan učinak na celo telo.

Svakodnevna masaža leđa ima neverovatan učinak na celo telo

Masaža je najzdravija je ako se radi pod vodom, ali možete da se izmasirate i posle kupanja.

Rame – Prvo obuhvatite desno rame desnom rukom. Kružnim pokretima lagano se masirajte prema vratu prateći prirodnu liniju tela, pa se vraćajte prema ramenu. Ponovite ovo najmanje tri puta, a svaki put pojačajte pritisak. Zatim to učinite i sa levim ramenom.

Vrat – Dobro izmasirajte koren vrata s obe ruke. Idite prema vrhu glave, zatim se vratite na leđa, na najnižu tačku koju možete da dohvatite.

Ruke – Desnom rukom masirajte levo rame prema leđima, vratite se prema napred, sve do grudi. Ponovite ovo i s levom rukom.

Bol – Zadržite se na mestima gde osetite bol. Izgnječite ruke čitavom dužinom, od šaka prema ramenima.

Krema – Ako se masirate posle kupanja, obavezno utrljavajte istovremeno i kremu.

preuzeto sa: http://zena.blic.rs/Zdravlje/4585/Oslobodite-se-bola-Pravilna-masaza-ledja-u-7-koraka